Dantų balinimas individualiomis balinimo kapomis

Tikriausiai nėra nė vieno žmogaus Pasaulyje, kuris nenorėtų turėti sveikos bei garžios šypsenos. Todėl nenuostabu, kad pastaruoju metu dantų balinimas vis labiau populiarėja. Ilgainiui danties spalva kinta dėl įvairių priežasčių, visų pirma – amžiaus. Taip pat dėl traumų, nekokybiškai užplombuotų danties kanalų; kai kurių antibijotikų, dažančių produktų (kavos, raudono vyno, tabako, kolos ir pan,) vartojimo, paveldimumo, per gausaus flouridų kiekio, uždegimų ir t.t.

Dantys sudaryti iš trijų pagrindinių sluoksnių : emalio, dentino ir cemento. Burnos ertmėje kyšantį emalį (danties vainiką) labiausiai ir žaloja pastarieji veiksniai.
Jis sudarytas iš tampriai tarpusavyje susiglaudusių neorganinių prizmių, tarp kurių yra mikrotarpeliai užpildyti organinėmis medžiagomis, į kurias būtent ir patenka dažikliai.

Jei dantų balinimas atliekamas laikantis nurodytų taisyklių ir sąlygų, dantų balinimo procedūra nėra kenksminga. Dantų balinimo geliai yra saugūs, veiksmingi ir ilgalaikiai. Medžiagoms yra suteikti kokybės sertifikatai CE, ISO.

Dantų balinimui dažniaisiai yra naudojamas karbamido peroksidas, kuris balinimo procedūros metu skyla į vandenį ir aktyvųjį deguonį. Pastarasis oksiduodamas pigmentinius stambiamoliakulinius junginius – dėmes, jas skaido į smulkiamolekulinius bespalvius junginius, ir dantys bąla.

Tetraciklininių dantų balinimas. Dantų vystymosi metu, maždaug iki 7m., tetraciklinas jungiasi su danties kalciu. Pakinta cheminė emalio – dentino struktūra. Todėl šio tipo pigmentus yra sunkiau pašalinti. Spalvos pokyčiai priklauso nuo gautos antibijotikų dozės, ji svyruoja nuo gelsvos iki juodos spalvos. Nesunkiai pažeisti dantys (gelsvos, orandžinės ar rusvos spalvos) yra balinami įprastu būdu, t.y., kapomis ar lazeriu, sunkiau (pilkšvi, melsvi ar net juodi) – dengiami laminatėmis.

Klinikoje „DENTARA“ yra atliekamas dantų balinimas individualiomis balinimo kapomis. Jums atvykus į kliniką, gydytojas nuodugniai apžiūri dantis,
rekomenduoja procedūras, kurios reikalingos atlikti prieš dantų balinimą. Nuimami atspaudai nuo viršutinio bei apatinio žandikaulių, siunčiami į dantų technikų laboratoriją, kurioje jos yra gaminamos. Individualios balinimo kapos yra skaidrios, lengvos, netrukdo kalbėti, nekrenta. Sekančio vizito metu balinimo kapos yra pamatuojamos, gydytojas odontologas išsamiai paaiškina, parodo kaip jomis naudotis.

Balinimosi kursas trunka 10 – 14 dienų.

Balinimo kapos dėvimos 3-4val. dienos metu.

Arba naktį, viso miego metu.

Balinimo procedūros metu, po dantų valymo šepetėliu bei tarpdančio siūlu, į balinimo kapas, lūpinius paviršius yra įšvirkščiamas balinimo gelis,
ir dedamos ant dantų. Išsiėmus balinimo kapas, burnos ertmę būtina gausiai išskalauti vandeniu.

Balinimo proceso metu gali padidėti dantų jautrumas, todėl gydytojas odontologas rekomenduoja atitinkančias dantų pastas ar jautrumą mažinančius dantų kremus.
Balinimo metu yra rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų, gėrimų, citrusinių vaisių, gazuotų gėrimų.

Balinimo procedūros efektas labai priklauso nuo danties emalio ir dentino struktūros, pigmentinių dėmių kilmės.