Dantų implantacija

Šiuolaikine odontologija gali pasiūlyti geriausius bei ilgaamžiškiausius dantų-šaknies protezus – implantus. Netekus vieno, ar kelių dantų yra atliekama implantacija, kurios dėka, nereikia šlifuoti greta implantac1defekto esančių dantų, taip yra išsaugomi ir ypatingai tausojami danties vainikų kietieji audiniai.

Kas yra dantų implantai? Tai titaniniai, biotolerantiški mūsų organizmui varžtai (dirbtinės šaknys) , kurie yra sukami į viršutinį ar apatinį žandikaulį. Operacija yra atliekama vietinėje nejautroje ir užtrunka vos valandą. Jie skirti nenuimamų dantų protezų (vainikėlių, tiltų) fiksacijai, pagerina išimamų protezų fiksaciją, implantais galima atstatyti nuo vieno dantų lanko defekto iki viso žandikaulio. Implantais galima visiškai atstatyti dantų estetiką bei funkciją. Jie stabdo kaulinio audinio rezorbciją (tirpimą), ir yra nepažeidžiami karieso kaip natūralūs dantys.

Dantų implantus gamina keli šimtai firmų visame Pasaulyje. Jų rūšį, pagal esamą klinikinę situaciją Jūsų burnoje ir planuojamą protezavimą, parinks gydytojas odontologas konsultacijos metu. Taip pat bus įvertinama žandikaulių forma, dydis, kaulinio audinio kokybė, kiekis, gleivinės storis bei aslankumas. Be abejo, atsižvelgiama į paciento bendrą sveikatos būklę, į būsimo protezavimo planą bei daugelį kitų veiksnių.

Vieno danties defekto atstatymas tiltiniu protezu reikalauja greta defekto esančių dantų šlifavimo. To būtų išvengiama į defekto vietą įsriegus implantą.

Implantacijos eiga:

  1. Konsultacija, apžiūra, diagnostika
  2. Gydymo plano pristatymas
  3. Vietinėje nejautroje atkėlus dantenas į kaulą įsriegiamas implantas
  4. Užsiūnama
  5. Po 1-2 savaičių pašalinami siūlai
  6. Gyjimo laikotarpis – nuo 3 iki 6 mėn
  7. Praėjus gyjimo laikotarpiui vietinėje nejautroje, atidiangiamas implantas ir prisukama dantenų formavimo galvutė
  8. Sugijus dantenoms, dantenų formavimo galvutė pakeičiama protezavimo atrama
  9. Protezuojama

Dažniausiai užduodami klausimai:

Kas yra danties implantas?
Ar gali organizmas atmesti dantų implantą?
Ar yra amžiaus apribojimai implantacijai?
Ar implantacija skausminga procedūra?
Ar žmogus iš anksto turi susiplanuoti savo darbo grafiką?
Kaip elgtis po implantacijos?